Hakkımızda

Teknik Dental, uzun seneler diş teknisyenliği yapan Murat Parlar tarafından 1984’de diş laboratuvarı olarak kurulmuş ve sonrasında diş laboratuvarlarında kullanılan malzeme ve cihazların üretimine başlamıştır.

En büyük diş laboratuvarlarında uzun seneler boyunca kullanılarak kalitesini ispatlamış porselen fırını, zirkon sinter fırını, hassas tutucular ve tutucuların montajında kullanılan puntalama ve paralelometre cihazları üretim alanımızdır.

Fırınlarımız ağır kullanım koşullarına dayanıklı ve +1/-1 derece ısı hassasiyetine sahiptir. Esnek parametre yapısı ile tüm porselen tozlarına ve zirkon bloklarına mükemmel uyumluluk sağlar.

Teknik Dental, patentli td.MRT hassas tutucuların üretimi ve satışınıda yapmaktadır. Diş laboratuarlarına ve hastahanelere hassas tutucu montaj hizmeti vermektedir. td.MRT çok dayanıklı ve pratik bir sürgüdür. Çeşitli kolaylık ve avantajları nedeniyle hekimler ve teknisyenler tarafından tercih edilmektedir. Tutucu montaj yapmayı öğrenmek isteyen teknisyenler için eğitim olanağı sunmaktayız.