Hakkımızda

Teknik Dental, Almanya'da üniversite eğitimi alarak uzun seneler diş teknisyenliği yapan ve daha sonra Türkiye'ye dönen Murat Parlar tarafından İstanbul'da 1984’de diş laboratuvarı olarak kurulmuş ve diş laboratuvarlarında kullanılan malzeme ve cihazların üretimine başlamıştır.

Murat Parlar diş teknisyenleri odasında eğitmenlik yapmış ve denetleme kurulunda görev almıştır.

Murat Parlar'ın oğlu, kimyager ve yazılım Uzmanı Ali Parlar, dönemsel olarak hem Teknik Dental'de, hemde uluslararası yazılım sektöründe çalışmış, fırın yazılımının geliştirilmesine öncü olmuş ve Ocak 2023 de şirket yönetimini devralmıştır. 

İTÜ Kimya Bölümü mezunu Ali Parlar, 2023 yılında şirketin kurumsallaşma işlemlerine başlamış, dijital sisteme tam geçiş yapmış ve CEO Tekmer üyeliğine hak kazanmıştır. Üretim ve kalite kontrol süreçlerini geliştirmiş ve ARGE çalışmalarına devam etmiştir.

En büyük diş laboratuvarlarında uzun seneler boyunca kullanılarak kalitesini ispatlamış tegra porselen fırını, tegra zirkon sinter fırını, hassas tutucular ve tutucuların montajında kullanılan puntalama ve paralelometre cihazları üretim alanımızdır.