Sıkça Sorulan Sorular

Nasıl sipariş verebilirim?

Teknik Dental ürünlerinin satışlarını yapan bayilerimizden veya internet sitemizdeki telefon numarası / mail adresi üzerinden iletişime geçerek sipariş verebilirsiniz.

Üretim süresi nedir?

Tüm ürünlerimiz stokludur. Stokta olmayan veya biten ürünlerimiz için üretim süresi 1 haftadır.

Gönderi yönteminiz nedir? (kargo, otobüs vs)

Cihazların hassasiyeti sebebiyle yurt içi cihaz gönderilerinde sadece otobüs firmaları ile gönderim yapmaktayız. 

Siparişim kaç günde elime ulaşır?

Siparişiniz alındıktan sonra aynı gün paketlenir ve en geç 1 iş günü içerisinde otobüse teslim edilir. 

Gönderi ücreti ürün fiyatına dahil mi?

Satış, tamir ve garanti değişimlerinde gönderi ücreti alıcıya aittir. 

Ödeme seçenekleriniz nedir?

  • Havale/EFT
  • E-Ticaret
  • Online link üzerinden kredi kartı ile ödeme.

Taksitli ödeme / kredi kartına taksit seçeneğiniz var mı?

AkÖde Pos veya PayTR üzerinden taksitli ödeme yapabilirsiniz. 4 taksit üzeri taksitli satışlarda komisyon/vade farkı ücretleri alıcıya yansıtılır. 

Memnun kalmadığım cihazı iade edebilir miyim?

Teknik Dental’den satın aldığınız her ürünü/ürünleri -cayma hakkı kullanılamayacak ürünler hariç olarak-, teslim veya satış sözleşmesinin imzalandığı tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde ürün hasarlı olmasa dahi -hiçbir gerekçe belirtmeksizin- iade edebilirsiniz. İade için, satın aldığınız ürünü/ürünlerin paketi hasar görmemiş ve kullanılmamış olmaları kaydıyla, cayma hakkına dair yazılı bildirimde bulunulması gerekmektedir.

Bu bildirimin Teknik Dental’e ulaşmasını takiben bildirimin ulaştığına ilişkin teyit bilgisi tarafınızla paylaşılacak ve bildirimin ulaşma tarihini takiben de 14 (on dört) gün içinde cayma hakkına konu ürünün/ürünlerin bedeli ödeme şekline uygun bir şekilde tarafınıza iade edilecektir.

İade edilecek ürünlerin mutlaka ürün faturasının orijinali ile birlikte teslimi gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması halinde, fatura aslının iadesi zorunludur. Ancak, fatura aslının gönderilmemesi halinde KDV ve varsa sair yasal kesintiler iade edilemeyecektir.

Garanti süresi nedir?

Cihazların garanti süresi 2 yıldır.

Garanti neleri kapsar?

Teknik Dental cihazların üretim hatalarından dolayı kaynaklanan sorunları düzeltmeyi garanti eder.

Bu garanti kapsamında Teknik Dental, garanti süresi içerisinde geri gönderilen cihazlarda hatalı parçaları değiştirmek veya tamir etmek ile yükümlüdür.

Nakliye ücreti müşteri tarafından karşılanır. 

Bu garanti yanlış kullanım, yüksek veya düzensiz elektrik voltaj gerilimi, ihmalkarlık, kaza, modifikasyon veya yetkisiz kişilerce tamir edilme sonucu bozulmuş cihazları kapsamaz.

MoSİ2 rezistanslar garanti kapsamına dahil değildir. 

Porselen fırın rezistansları 1 yıl garantilidir. 

Satın aldığım ürün hasarlı / yanlış geldi, ne yapmalıyım?

Müşteri cihazı teslim alır almaz incelemekle yükümlüdür. Müşteri malzeme ve işçilikte olabilecek hasarları teslim aldıktan sonra 30 gün içerisinde yazılı olarak bildirmelidir.

Bildirilmeyen hasarlar garanti kapsamına alınmaz. 

Teknik servis hizmetiniz neleri içeriyor?

Sadece Teknik Dental üretimi ürünlerin teknik servisini vermekteyiz.

Teknik servisimiz, bakım, temizlik, parça değişimi, yazılım güncellemelerini kapsar.  

Fırınlar ile beraber ne gönderiyorsunuz?

Speed M: Bir adet sinterleme potası, 100 gr sinterleme kumu ve kullanım kılavuzu.

MP200: Vakum pompası, vakum hortumu, elektrik kablosu, pişirme tablası, 10 adet pin

MP100S: Vakum pompası, vakum hortumu, elektrik kablosu, pişirme tablası, 10 adet pin

Cihazın bakımını nasıl yapacağım?

Speed M: Periyodik 6 ayda bir, fanların çalıştığından, üstteki rezistans bağlantı vidalarının sıkışık olduğundan ve ısıtma haznesinin temiz olduğundan emin olun.

Isıtma haznesini temizlemek için fırınınızı sık aralıklarla boş iken çalıştırın. 

MP200: Isıtma haznesi zaman ile yabancı maddeler ve nem ile kirlenir. Bu durum işlerinizin kalitesini etkilemeye başlar. Fırını kullanım sıklığına göre zaman zaman boş halde iken yüksek ısıda çalıştırıp bu maddelerin yanarak uzaklaşmasını sağlayınız. 

MP100S: Isıtma haznesi zaman ile yabancı maddeler ve nem ile kirlenir. Bu durumişlerinizin kalitesini etkilemeye başlar. Fırını kullanım sıklığına göre zaman zamanboş halde iken yüksek ısıda çalıştırıp bu maddelerin yanarak uzaklaşmasını sağlayınız.

Cihazın temizliğini nasıl yapacağım?

Elektrik çarpma tehlikesi olduğundan bakımdan önce mutlaka fırının fişini prizden çekiniz.

Fırını asla deterjan, yanıcı veya parlayıcı çözücüler ile temizlemeyiniz.

MP200: Fırın fişten çekildikten sonra bile uzun süre çok sıcaktır. Fırının dışını nemli bir bez ile ve temizleyebilirsiniz. Tablanın etrafındaki lastik halka her gün temizlenmelidir. Bu bölgeyi bir fırça ile temizleyip vakum kaçağına sebep olacak toz ve parça birikimlerini uzaklaştırın.

MP100S: Fırın fişten çekildikten sonra bile uzun süre çok sıcaktır. Fırının dışını nemli bir bez ile ve temizleyebilirsiniz. Tablanın etrafındaki lastik halka her gün temizlenmelidir. Bu bölgeyi bir fırça ile temizleyip vakum kaçağına sebep olacak toz ve parça birikimlerini uzaklaştırın. 

Speed M: Fırın fişten çekildikten sonra bile uzun süre çok sıcaktır. Temizlik için soğumasını bekleyiniz. Fırının dışını nemli bir bez ile temizleyebilirsiniz.